Привіт світ

Що таке Lorem Ipsum?
Lorem Ipsum – це текст- “риба”, часто використовуваний у пресі та веб-дизайні. Lorem Ipsum є стандартною “рибою” для текстів на латиниці з початку XVI століття. У той час якийсь безіменний друкар створив велику колекцію розмірів і форм шрифтів, використовуючи Lorem Ipsum для роздруківки зразків. Lorem Ipsum не тільки успішно пережив без помітних змін п’ять століть, але й прижилася в електронному дизайн. Його популяризації в новий час послужили публікація листів Letraset із зразками Lorem Ipsum в 60-х роках і, в більш недавні часи, програми електронної верстки типу Aldus PageMaker, в шаблонах яких використовується Lorem Ipsum.

Чому він використовується?
Давно з’ясовано, що при оцінці дизайну і композиції читається текст заважає зосередитися. Lorem Ipsum використовують тому, що той забезпечує більш-менш стандартний заповнення шаблону, а також реальний розподіл букв і пробілів в абзацах, яке не виходить за простій дублікації “Тут ваш текст .. Тут ваш текст .. Тут ваш текст ..” Багато програм електронної верстки та редактори HTML використовують Lorem Ipsum як текст за замовчуванням, так що пошук за ключовими словами “lorem ipsum” відразу показує, як багато веб-сторінок все ще чекають свого справжнього народження. За минулі роки текст Lorem Ipsum отримав багато версій. Деякі версії з’явилися помилково, деякі – навмисно (наприклад, гумористичні варіанти).

Звідки він з’явився?
Багато хто думає, що Lorem Ipsum – взятий зі стелі псевдо-латинський набір слів, але це не зовсім так. Його коріння сягає в один фрагмент класичної латини 45 року н.е., тобто понад два тисячоліття тому. Річард МакКлінток, професор латини з коледжу Hampden-Sydney, штат Вірджинія, узяв одне з найдивніших слів в Lorem Ipsum, “consectetur”, і зайнявся його пошуками в класичній латинській літературі. В результаті він знайшов незаперечний першоджерело Lorem Ipsum в розділах 1.10.32 і 1.10.33 книги “de Finibus Bonorum et Malorum” ( “Про межі добра і зла”), написаній Цицероном в 45 році н.е. Цей трактат з теорії етики був дуже популярний в епоху Відродження. Перший рядок Lorem Ipsum, “Lorem ipsum dolor sit amet ..”, походить від однієї з рядків в розділі 1.10.32

Класичний текст Lorem Ipsum, який використовується з XVI століття, наведено нижче. Також дані розділи 1.10.32 та 1.10.33 “de Finibus Bonorum et Malorum” Цицерона і їх англійський переклад, зроблений H. Rackham, 1914 рік.

Де його взяти?
Є багато варіантів Lorem Ipsum, але більшість з них має не завжди прийнятні модифікації, наприклад, гумористичні вставки або слова, які навіть віддалено не схожі латинь. Якщо вам потрібен Lorem Ipsum для серйозного проекту, ви напевно не хочете який-небудь жарти, прихованої в середині абзацу. Також всі інші відомі генератори Lorem Ipsum використовують один і той же текст, який вони просто повторюють, поки не досягнуть потрібний обсяг. Це робить пропонований тут генератор єдиним справжнім Lorem Ipsum генератором. Він використовує словник з більш ніж 200 латинських слів, а також набір моделей пропозицій. В результаті згенерований Lorem Ipsum виглядає правдоподібно, не має повторюваних абзац або “неможливих” слів.

Привіт світ
5 (100%) 4 votes